EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

Text: Petr Zámečník

08. 09. 2010

2 komentáře

Stavební spořitelny lákají "poslední" klienty

 


 

Změny ve stavebním spoření sice ještě nemají svou definitivní podobu zákona, jsou ale již nevyhnutelné. Lidé se s nimi pomalu smířili – a začínají smlouvy o stavebním spoření vypovídat. Stavební spořitelny se ale nevzdávají. A s příchodem nového školního roku loví ve školních vodách.

Pro děti různého věku mají akce připravené hned čtyři z pěti stavebních spořitelen působících v České republice. Bohužel, přestože stavebním spořitelnám teče do základů, příliš inovativních nápadů nevymyslely. S originálním lákadlem přišla pouze Raiffeisen stavební spořitelna. Ostatní pokračují v zajetých kolejích odpouštění poplatku za uzavření smlouvy.

TIP:

Školní balíček od Raiffeisen stavební spořitelny

Školáci nepotřebují jen učebnice a školní brašnu. Vybavit školáka znamená investovat řádově tisícikoruny do sešitů a psacích, kreslicích a malovacích potřeb. Na nákladnost vstupu do školy či nového školního roku vsadila ve své akci Raiffeisen stavební spořitelna.

Uzavřou-li rodičové svému děcku narozenému v letech 2000 až 2005 do konce září smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou ve výší alespoň 200 tis. Kč a nejpozději do 11. října 2010 uhradí poplatek za uzavření smlouvy ve výši 0,85 % z cílové částky (tedy min. 1 700 Kč), získají "Školní balíček". Svému školákovi pak nebudou muset kupovat:

"Pastelky a popisovače, vodové barvy, grafitové tužky, voskovky, tempery, pravítko 20 cm, modelovací hmotu, soupravu misek na vodu, skicák, barevnou pryž (gumu na gumování), soupravu štětců, roller Torpédo, lepicí tyčinku, pastelky progreso, sešit 511 (pro první třídu), úkolníček A6, slovníček a barevné papíry."

Balíček bude zaslán po splnění podmínek akce, tedy nejpozději v říjnu, prostřednictvím České pošty.

Smlouva zdarma a plyšový Mopy od Modré pyramidy

Modrá pyramida svou akci cílí na děti do 10 let. Pokud jim rodiče do konce září uzavřou smlouvu o stavebním spoření – a jedná se o první smlouvu dítěte u Modré pyramidy, nebo o smlouvu následnou s tím, že předchozí byla ukončena a vypořádána nejpozději do 31. července 2010, získají uzavření smlouvy zdarma.

Smlouva ovšem nesmí být libovolná. Její cílová částka je stanovena na rovných 150 tis. Kč. Pokud by rodiče chtěli uzavřít smlouvu s cílovou částkou vyšší, poplatek za uzavření zaplatí.

Jako bonus získají děti plyšového psa Mopyho.

Smlouva zdarma od Wüstenrot – stavební spořitelny

Pro děti a mládež až do 18 let nabízí svou akci Kamarád+ Wüstenrot – stavební spořitelna. Nejedná se o žádnou novinku, ale spíše o kontinuálně prodlužovanou zvýhodněnou nabídku. Tentokráte platí až do konce listopadu.

V rámci nabídky Kamarád+ získají mladí smlouvu s cílovou částkou 300 tis. Kč bez vstupního poplatku. Musí na ni být ale do 4 měsíců od uzavření vloženo alespoň 3 tis. Kč.

Smlouva zdarma pro Liščata od ČMSS

Nejtvrdší věkové omezení má pro akční zvýhodnění své nabídky Českomoravská stavební spořitelna. Rodiče musí smlouvu novorozeněti uzavřít nejpozději v den 1. narozenin. Smlouva o stavebním spoření je pak ale v cílové částce (do) 300 tis. Kč uzavřena bez poplatku.

Zároveň spořitelna uspořádala fotografickou soutěž, do níž mají rodiče přihlašovat originální fotografie svých dětí. Vítěze zvolí odborná porota.

Úvěry výhodně a zdarma od Buřinky

Jediná stavební spořitelna se nezaměřuje aktuálně na děti. Stavební spořitelna České spořitelny až do 19. září 2010 nabízí uzavření překlenovacího úvěru Hypo Trend bez poplatku.

Závěrem

Stavební spořitelny vyčkávají. Chystané změny ještě nemají podobu zákona, a tak zbývá ještě nějaký čas. Změny by měly být uzákoněny v dohledné době. Bude skutečně zajímavé sledovat, jak na ně stavební spořitelny zareagují. Smíří se s klesajícím obchodem? Nebo naleznou další atraktivní přínos pro klienty a udrží si je?

Loading

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • NEJVYŠŠÍ ŽALÁŘNÍK

  8 září, 2010

  TO, CO VÁM STÁDO BYROKRATŮ DÁVA/LO, VÁM STEJNĚ PŘEDTÍM SEBRALO NA DANÍCH! TAKTO VÁM SICE MÉNĚ DÁ, AVŠAK TAKÉ MÉNĚ SEBERE NA DANÍCH, TAKŽE JEDINÉ, CO SE SNÍŽÍ, JE PŘEROZDĚLOVÁNÍ A BYROKRACIE, RESP. PROVIZE BYROKRACII ZA PŘEROZDĚLOVÁNÍ! A NAVÍC NA TO AKORÁT DOPLÁCELI NEJCHUDŠÍ, I KDYŽ TO JAKOBY BYLO SOCIÁLNÍ OPATŘENÍ NA JEJICH PODPORU OHLEDNĚ BYDLENÍ! NAOPAK TO BYLO ASOCIÁLNÍ, PROTOŽE NEJCHUDŠÍM NA TZV. STAVEBNÍ SPOŘENÍ NEZBYLO NIC, CO BY NA NĚJ MOHLIDÁT, A TO I MIMOCHODEM PROTO, ŽE NA NĚ PŘISPÍVALI A PŘISPÍVAJÍ BOHATŠÍM Z PŘEMRŠTĚNÝCH DANÍ! OBDOBNĚ JE TOMU O DOSUD NEZAVEDENÉHO ŠKOLNÉHO, TJ. U STUDIA NA VŠECH MATEŘSKÝCH ŠKOLkÁCH VČETNĚ VELMI VYSOKÝCH I NÍZKÝCH ŠKOLek, TERÉ JSOU TAKZVANĚ ZDARMA! TAM TAKÉ DOPLÁCÍ CHUDŠÍ NA TO, ABY MOHLI BOHATŠÍ LEVNĚJI STUDOVAT! VIZ/K TOMU SROVNEJ/TE
  \“
  … 2) Jsi pro zavedení. Proč má totiž obyčejný člověk – a že jsme tenhle termín v uplynulých měsících slyšeli mnohokrát – platit ze svých daní studium budoucích boháčů?!
  Po pravdě řečeno, druhá varianta, ač výrazně méně vyhledávaná, je fakticky mnohem správnější. Průměrný plat absolventa vysoké školy dosahuje takřka třiceti tisíc (29 900 Kč), zatímco plat středoškoláka s maturitou je o třicet procent nižší (20 900 Kč), bez maturity si v průměru vyděláte ještě míň (17 500 Kč).
  Vzdělání je nepochybně skvělou osobní investicí a je otázkou, proč by ho – prostřednictvím daní a státního rozpočtu – měli studentovi hradit v plné výši i ti, kteří z jeho výdobytků nebudou bezprostředně čerpat. Proč by si …školák neměl – na svou lepší budoucnost – alespoň částečně [SIC! SPRÁVNĚ: ÚPLNĚ] přispět?
  \“
  http://www.lidovky.cz/skolne-a-filozofie-s-hlozkem-dgk-/ln_noviny.asp?c=A100618_100002_ln_noviny_sko&klic=237553&mes=100618_1
  Školné a filozofie s Hložkem
  18. června 2010
  Debaty o školném mě přirozeně nechávají rozpomenout se na mé sedmi- či osmileté studium čtyřleté školy zakončené bizarní státní zkouškou z filozofie absolvovanou se studentem Hložkem, který zřejmě jen náhodou neoslovil komisi „kluci a holky“.
  Na školném mě vždy fascinovalo, jak dává populistům na výběr:
  1) Budeš proti jeho zavedení. „Nechceme školné, protože zabrání sociálně slabým studentům v přístupu ke vzdělání.“
  2) Jsi pro zavedení. Proč má totiž obyčejný člověk – a že jsme tenhle termín v uplynulých měsících slyšeli mnohokrát – platit ze svých daní studium budoucích boháčů?!
  Po pravdě řečeno, druhá varianta, ač výrazně méně vyhledávaná, je fakticky mnohem správnější. Průměrný plat absolventa vysoké školy dosahuje takřka třiceti tisíc (29 900 Kč), zatímco plat středoškoláka s maturitou je o třicet procent nižší (20 900 Kč), bez maturity si v průměru vyděláte ještě míň (17 500 Kč).
  Vzdělání je nepochybně skvělou osobní investicí a je otázkou, proč by ho – prostřednictvím daní a státního rozpočtu – měli studentovi hradit v plné výši i ti, kteří z jeho výdobytků nebudou bezprostředně čerpat. Proč by si vysokoškolák neměl – na svou lepší budoucnost – alespoň částečně přispět?
  Podle rodící se koalice má zavedení školného zlepšit ekonomickou situaci i úroveň vysokých škol. Podle prezidenta Klause má především oddělit skutečné studenty od těch studium sotva předstírajících (tenhle vzkaz si i po letech beru osobně). Mně přijde školné jako spravedlivá renta vyměřená za nejlepší roky života strávené ve svobodomyslném prostředí, mezi inspirujícími lidmi; se vším, co k tomu patří. Ostatně, kde jinde bych se dozvěděl o Descartově dualismu od Stanislava Hložka?
  O autorovi| Dan Hrubý vedoucí magazínu

  Odpovědět

 • NEJVYŠŠÍ ŽALÁŘNÍK

  8 září, 2010

  http://hypoindex.cz/clanky/salamounske-snizeni-prispevku-stavebniho-sporeni-zdanime-ho/nazory/

  Odpovědět