EUR 25.255

USD 23.195

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.255

USD 23.195

UniCredit Bank a Wüstenrot snižují úrokové sazby u hypotečních úvěrů

 


 

 

Wüstenrot hypoteční banka u své hypotéky Refin snížila sazby až 0,37 % procentního bodu. S tříletou fixací úrokové sazby lze tuto hypotéku získat již za 3,39 % p. a. U Hypotéky Wüstenrot na vlastní bydlení je nejnižší sazba 3,49 % ročně.

O 0,32 procentního bodu snížila banka úrokovou sazbu u Hypotéky bez příjmů. Tento produkt je určený klientům, kteří žádají o hypotéku na bydlení, ale nemohou standardním způsobem doložit příjmy.

Banka od začátku února poskytuje hypotéku a refinancování do výše 70 procent LTV za minimální úrokovou sazbu při splnění standardních podmínek. Wüstenrot také prodlužuje svou akční nabídku „Hypotéka zdarma nebo za 2 999 korun.“

„Hypotéka zdarma nebo za 2 999 Kč“, protože, jak uvádí generální ředitel Wüstenrot hypoteční banky Pavel Vaněk: „Cenu úvěru neurčuje pouze úroková sazba, ale klienti velmi zvažují i výši poplatku za jeho zpracování. Proto jsme se rozhodli dál pokračovat v této akci. Zdarma vyřizujeme hypotéky na vlastní bydlení do 85 % hodnoty nemovitosti a s fixací úrokové sazby na pět let. U hypoték s dvouletou a tříletou sazbou je poplatek snížen na jednotných 2 999 Kč.

REKLAMA

Poplatek 2 999 korun zaplatí také klient za vyřízení Hypotéky na domácnost, neúčelové Hypotéky na cokoliv a Hypotéky na pronájem. Hypotéka s názvem Refin je dlouhodobě vyřizována zdarma.

Tím ale výčet novinek u Wüstenrot nekončí. Banka také snižuje úrokové sazby pro právnické osoby, a to minimální sazbu hypotéky HypoRevit na 4,19 % p. a. a úvěru TopRevit na 4,29 % p.a. U překlenovacího úvěru Revit se od února snížil úrok na 4,5 % ročně.

UniCredit Bank snížila sazbu u roční fixace

Také od 1. února změnila své úrokové sazby UniCredit Bank. U svého Hypotečního úvěru Individual s roční fixací snížila úrokovou sazbu o 0,36 procentního bodu a poprvé v historii se tak tato sazba dostala pod tři procenta. Aktuální úrok u roční fixace od UniCredit Bank je 2,99 procenta.

Banka ještě snížila jednoletou úrokovou sazbu z 3,62 procenta na 3,26 procenta u Hypotečního úvěru Flexi, který klientovi umožňuje kdykoli úvěr splatit bez sankčních poplatků.

REKLAMA

„Vývoj úrokových sazeb hypotečních úvěrů odpovídá přístupu České národní banky, která je i nadále ponechává na historických minimech, proto se UniCredit Bank rozhodla reagovat na tento pozitivní vývoj dalším zvýhodněním hypotečních úvěrů“ , uvedla Radomíra Papoušková, ředitelka odboru Segment Mass Market.  

Podle souhrnného ukazatele Fincentrum Hypoindex se v průměru úrokové sazby u hypoték s jednoletou fixací v prosinci pohybovaly kolem 4,14 procenta. Hypoteční úvěry s touto fixací momentálně nejsou moc oblíbené. Sazby jsou nízko, proto se vyplatí fixovat na delší dobu. Na konci roku navíc padl dosavadní rekord Fincentrum Hypoindex a průměrná úroková sazba klesla na 3,56 procenta.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *