EUR 24.885

USD 23.151

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.885

USD 23.151

Text: Petr Zámečník

24. 12. 2008

1 komentář

Vánoce aneb Vejce vejci

 


 

Jedno mají ale vánoční zvyky společné. Je to totéž, co činí vejce vejcem – tvar (který je alespoň přibližně stejný) a základ, to, co je uvnitř. Vánoční svátky jsou časem, kdy se setkávají příbuzní u rodinného krbu, nebo alespoň u společného stolu, pod jednou střechou. V krbu praská oheň, na stole hoří svíčka a děti netrpělivě čekají… na správný čas, který je pokaždé jiný.Foto: Varan komodský – samička sedící na vejcích. Vejce kladou do děr hlubokých cca 2 m a dlouhých přibližně 8 m. Po vylíhnutí musí mladý varan vyšplhat co nejrychleji na strom, aby se nestal potravou matky či jiných varanů.

Vánoce jsou křesťanský svátek. Obdobný svátek, čas, kdy se schází rodina u společného stolu nebo (v některých zemích) u společné podlahy, ale vždy pod jednou střechou, je nedílnou součástí snad všech náboženství. Když končil Ramadán, bylo na Jávě téměř nemožné sehnat dopravu. Letenky byly rozebrané, vlaky plné… Všichni muslimové cestovali domů, za rodinami.

V Česku dosud děti nejčastěji čekají na Ježíška. V některých rodinách ho nejspíš již vytlačil Santa Klaus, jak lze postřehnout z množících se oken, k nimž po provazovém žebříku šplhá vycpaný panďulák v červenobílém ohozu. U rychle rostoucích luxusních vil před Vánoci místo drahých aut parkují sobí spřežení. Ale na tom nezáleží.

Není důležité, jestli přijde oknem Ježíšek, nebo se krbovým komínem vloupe Santa Klaus. Mohou přijít i skřítkové nebo čarodějnice. Důležité je být spolu, pod jednou střechou. Když na to není v rušném roce čas, tak alespoň jednou… do roka o Vánocích.

REKLAMA

Za sebe i za redakci odborného serveru Hypoindex.cz vám přeji klidné Vánoce v kruhu těch, s nimiž je chcete trávit, a střechu nad hlavou, pod níž se můžete scházet nejen o Vánocích,

Petr Zámečník
šéfredaktor

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Company Management

  25 prosince, 2009

  Vážení přátelé,
  přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku 2010 hodně zdraví, štěstí a osobních i pracovních úspěchů.
  http://pf.company-management.eu/
  Zároveň děkujeme všem našim partnerům a klientům za skvělou spolupráci v roce 2009 a doufáme, že v novém roce bude neméně úspěšná a to jak na našich starých, tak nových projektech, které pro Vás připravujeme.
  Company Management

  Odpovědět