Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Akce proti poplatkům skončila fiaskem

Problematická obří kampaň Poplatkyzpět.cz za vracení bankovních poplatků, končí totálním fiaskem. Společnost BSP Lawyer Partners právníka Daniela Paľka pobláznila tisíce lidí, kterým navíc hrozí exekuce.

Podle úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) totiž iniciátoři akce své klienty hledali v katastru nemovitostí a pak oslovovali lidi nezákonně. „Při vyhledávání lidí v katastru nemovitostí a použití pro oslovení potenciálních klientů v rámci projektu Poplatkyzpet.cz došlo k porušení povinností stanovených zákonem, neboť zpracování zcela scházel zákonný titul,“ konstatuje v rozhodnutí z loňského října ÚOOÚ. Z šetření úřadu vyplynulo, že nezákonně bylo osloveno 25 tisíc lidí.

Problematické je i prokázání viny společnosti BSP Lawyer Partners právníka Daniela Paľka. BSP Lawyer Partners totiž vše hodila na najatou public relations a marketingovou agenturu. Ta tvrdila, že zadavatel o všech krocích věděl, ale nepodařilo se to prokázat. BSP Lawyer Partners agentuře totiž hned na začátku uhradila zálohu ve výši dva milióny korun na nákup inzerce. Agentura ale smlouvu loni v březnu vypověděla s odůvodněním, že nedostala od BSP Lawyer Partners už dále zaplaceno – celkově má jít o 5,5 miliónu korun.

BSP Lawyer Partners právníka Daniela Paľka sice figurovala na všech osloveních klientů, ale zároveň spolupracovala na vypracování žalob s advokátem Petrem Tomanem, jehož kancelář s lidmi pak komunikovala a posílala jim stanoviska celé iniciativy.

Toman si i loni v prosinci přišel převzít „prohru“ na Ústavní soud, který hromadné žaloby na banky svým stanoviskem zarazil. Teď už ale dává od zbývajících závazků celé akce ruce pryč s tím, že je to čistě věc BSP Lawyer Partners.

Klientům přitom hrozí až exekuce, pokud právníkům bank tato firma nezaplatí náklady řízení.

Zdroj: Právo.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *