Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Aktualne.cz: Povodně změnily cenové mapy, někde už dům neprodáte

Podle odhadů realitních kanceláří ceny nemovitostí v oblastech zasažených povodní klesají až o třetinu. Navíc propadem cen jsou zasaženy i nemovitosti, které jsou v dosahu velké vody.

"Jak se rozšiřuje záběr katastrofálních záplav o dosud nedotčená území, jako tomu bylo v posledním případě v některých obcích v severních Čechách, mění se i dva druhy map: povodňové a cenové. Rozrůstají se území, na nichž dramaticky roste cena za pojistku a naopak padá cena při prodeji domu," uvádí ve svém článku Veronika Skálová ze serveru Aktualne.cz.


"Jestliže došlo k zatopení rodinných domů podruhé za třináct let, samozřejmě to prodejnost takových nemovitostí velmi snižuje.  Nejenom tam, kde jsou záplavy častější, ale i tam, kde byly poprvé, protože lidé je mají v čerstvé paměti. Některé domy se podle mě v tuto chvíli stanou až neprodejné. Změnit se to může nejdříve za dva až tři roky," poznamenal Petr Chudoba, realitní makléř realitní kanceláře Sting.

"Těsně po povodních se kupující vždy ptají, zda hrozí v dané oblasti povodně. Pak tyto dotazy utichají. Rozhodnutí o koupi domu v té či oné oblasti ovlivní i pojišťovny, které vydaly mapu, ve kterých oblastech dům nepojistí," dodal Radek Pilař z realitní kanceláře Sting.

Zdroj: Aktualne.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *