Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Americká Freddie Mac prodělala 5 miliard dolarů

Americká hypoteční agentura Freddie Mac vykázala za letošní 3. čtvrtletí ztrátu ve výši 5 mld USD (86,5 miliardy Kč). Společnost navíc oznámila, že bude potřebovat další státní pomoc.

Ztráta Freddie Mac sice meziročně výrazně klesla. Loni ve stejném období byla agentura ve ztrátě 25,3 miliardy dolarů, ale v porovnání s předchozím čtvrtletí, kdy byla společnost v zisku 768 milionů dolarů je aktuální výsledek citelným zhoršením. Úvěrové ztráty stouply proti druhému čtvrtletí téměř o polovinu na 7,6 miliardy dolarů, napsala agentura Reuters. Vedení agentury Freddie Mac navíc předpovědělo, že bude potřebovat další státní pomoc kvůli "vleklému zhoršení" na trhu s bydlením.
   
Freddie Mac společně s další hypoteční agenturou Fannie Mae vlastní či garantují téměř polovinu všech hypotečních úvěrů, které byly v USA vydány. Obě agentury byly těžce zasaženy krizí na hypotečním trhu. Americká vláda musela jejich stabilitu podpořit několika desítkami miliard dolarů a v loni v září se rozhodla převzít nad nimi kontrolu.

Fannie Mae tento týden oznámila, že ve třetím čtvrtletí prodělala téměř 20 miliard dolarů a bude potřebovat další státní pomoc v hodnotě 15 miliard dolarů.

Zdroj: Reuters, ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Americká Freddie Mac prodělala 5 miliard dolarů”

  1. Kaycee napsal:

    TFzLkSeGVNpYOw
    Yup, that’ll do it. You have my appriectaoin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *