Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Amerika se potýká s rostoucím počtem nesplácených hypoték

06.03.2009

Problémy se splácením hypotečního úvěru mělo ve Spojených státech na konci čtvrtého čtvrtletí 2008 rekordních 5,4 milionu lidí, což je přibližně 12 % všech lidí splácejících hypotéku.

Statistiky americké Asociace hypotečních bank (MBA) považují rizikové hypotéky takové, u nichž doba prodlení činí více než 1 měsíc. Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v lednu činila 7,6 % a je nejvyšší za více než 16 let. Ekonomové očekávají, že lidí bez práce bude přibývat, a míra nezaměstnanosti se tak zřejmě bude zvyšovat až do příštího roku. Hlavní ekonom MBA Jay Brinkmann proto očekává, že nárůst počtu nesplácených hypoték ještě poroste.

V České republice se za ohrožené úvěry považují hypotéky nesplácené déle než 90 dnů. Míra nesplácených úvěrů se však pohybuje hluboko pod jedním procentem všech poskytnutých úvěrů.

Zdroj: Stavební fórum, ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Amerika se potýká s rostoucím počtem nesplácených hypoték”

  1. barthez napsal:

    vyuzijte hypotecni krize v USA
    autor clanku zminuje,ze MBA povazuje kazdou hypoteku,ktera presahla 30denni limit splatnosti za rizikovou, ve skutecnosti zde v USA banky resi situaci az po 90-120 dnech nesplaceni. z techto duvodu zde vznika velke mnozstvi vyhodnych nakupu nemovitosti. jakym zpusobem a kde najit vhodnou nemovitost se lze dozvedet na http://www.nemovitostivusa.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *