EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

Text: Jiří Havelka

06. 04. 2009

0 komentářů

ARK se brání nařčením ze strany nového sdružení

 


 

O víkendu vzniklo v pořadí již čtvrté sdružení realitních kanceláří na našem území, Českomoravská realitní unie. Samotný vznik nového sdružení sice není problém, ale může se jevit jako poněkud zbytečný.

"Asociace realitních kanceláří České republiky vítá každou snahu o zlepšení podmínek na realitním trhu. Založení dalšího sdružení však vidíme jako zbytečné tříštění sil," myslí si prezident Asociace realitních kanceláří ČR Jaroslav Novotný a dodává: "Nevím, co konkrétně vede zakladatele k ustavení nového sdružení. Pokud mají cíle obdobné s cíli Asociace realitních kanceláří České republiky, pak bych chtěl upozornit, že ARK ČR je na trhu 19 let a je otevřena všem slušným, profesionálním realitním kancelářím. Nezáleží přitom, zda se jedná o malé, či velké subjekty. Pokud mají cíle odlišné, pak mě opravdu zajímá, jaké asi tak mohou být."

Jednou z ambicí nového subjektu je také garance vyplacení vzniklých škod pro klienty. K tomu se vyjádřil generální sekretář ARK ČR Jan Borůvka: "Garanční fond by měl smysl, až když by shromáždil miliony, ale spíše desítky milionů korun. Na to jsme slabí i my, natož sdružení o pár členech, kteří budou platit po tisícovce ročně."

Kritika nového subjektu mířila také na drahé členství v ARK. To se ale snaží Jan Borůvka vyvrátit. "Upozorňuji, že náš roční členský poplatek je dvacet tisíc korun, nikoli čtyřicet, jak se někdo snaží podsouvat. Sedm a půl tisíce jednorázově při vstupu podle mě není příliš. A co se týče povinného školení, terčem kritiky je spíš časová náročnost než cena 9700 korun."

Cílem Asociace realitních kanceláří je vytvářet podmínky pro řádné fungování realitního trhu. ARK se dlouhodobě snaží dosáhnout toho, aby realitní činnost nebyla pouhou volnou živností, kterou může vykonávat každý laik.

REKLAMA

"Naším cílem je, aby realitní zprostředkovatelé byli povinně licencovaní. To by pročistilo trh a následně pomohlo zvýšit důvěru zákazníků," doplňuje Jaroslav Novotný

Zdroj: Asociace realitních kanceláří ČR

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *