Pátek 29. května. Svátek má Maxim.

Banky se chystají zvýšit úrokové sazby hypoték

České hypoteční banky v nejbližších dnech zvýší úrokové sazby hypotečních úvěrů. Jedním z důvodů je vývoj inflace, která neklesá tak, jak banky předpokládaly, a peníze tak rychleji ztrácejí svoji cenu.

„Peníze na mezibankovním trhu zdražují, úroky máme v plánu zvýšit v rozsahu od 0,2 do 0,3 procenta do 14 dnů,“ potvrdil Hospodářským novinám Martin Techman, ředitel úseku rozvoje obchodu České spořitelny.

České banky zvyšují úroky z hypoték. Mezibankovní úrokové sazby stouply, protože trh se připravuje na možnost zvýšení úrokových sazeb ČNB kvůli inflaci, která je vyšší, než se čekalo. První zdražila minulý týden Raiffeisenbank, v pondělí zvýšila minimální sazby Hypoteční banka. V následujících dnech s největší pravděpodobnéstí zvýší sazby Komerční banka a zmíněná Česká spořitelna.

Aktuálně se pohybuje průměrná úroková sazba hypoték, měřená ukazatelem Fincentrum Hypoindex, na úrovni 5,51 %. Odborníci se shodují, že plánované zvýšení sazeb by se mohlo projevit ještě větším útlumem zájmu žadatelů o hypotéky.

Zdroj:
Hospodářské noviny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *