Úterý 24. října. Svátek má Nina.

Bezpečněji s nemovitostmi

Asociace realitních kanceláří České republiky (ARK ČR) zahájila spolupráci
se Sdružením obrany spotřebitelů (SOS). Cílem je lepší ochrana spotřebitelů
na trhu nemovitostí. (Tisková zpráva ARK ČR)

"Spolupráce se Sdružením obrany spotřebitelů je reakce na různé pochybné praktiky na realitním trhu. Na kanceláře SOS se obracejí nespokojení spotřebitelé – často zákazníci různých pochybných realitních kanceláří – a my budeme poskytovat odbornou pomoc," popisuje jeden z cílů spolupráce se SOS generální sekretář Asociace realitních kanceláří ČR Jan Borůvka.

"Na realitním trhu dosud nebylo stížností mnoho, ale poslední dobou jich přibývá. Navíc jde o složité vztahy, které je často obtížné rozplést. Nabídka Asociace realitních kanceláří na spolupráci proto přišla jako na zavolanou," říká Ylona Skálová, výkonná ředitelka Sdružení ochrany spotřebitelů.

Vedle poskytování odborné pomoci při řešení aktuálních stížností spotřebitelů je cílem spolupráce ARK ČR a SOS i prevence. SOS bude s ARK ČR spolupracovat na přípravě vzorových dokumentů tak, aby garantovaly skutečně vyvážené postavení smluvních stran – realitních kanceláří a jejich klientů.
 
Spolupráce obou subjektů formálně začala začátkem června podpisem smlouvy o spolupráci. V polovině června se již Jan Borůvka za ARK ČR zúčastnil pracovního setkání krajských koordinátorů SOS. Výsledkem setkání bylo zahájení spolupráce nejen na centrální úrovni v Praze, ale také v cele republice – se všemi krajskými poradnami SOS.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *