Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Budou investice do realit opět výhodné?

Pokud by se měla určovat vhodnost investice do realit na základě akciových indexů sledujících nemovitostní firem, tak je dnes vhodný čas na investice do realit. Jenže odborníci mají většinou jiný názor.

Posílení indexu Dow Jones United States Real Estate Industry Group (akcie 75 firem z amerického realitního sektoru) o 123 % od loňského března a indexu Bloomberg EMEA Real Estate Index (akcie 72 evropských nemovitostních firem) o 59 % za stejné časové období, ukazuje na výhodnost akciových realitních investic v minulém roce. Ale jestli to bude platit i letos, to není vůbec jisté.

Názory odborníků se různí, a to jak na predikci vývoje v zahraničí, tak i u nás doma. Podle šéfa Asociace realitních kanceláří ČR Jaroslava Novotného se téměř všude ve světě situace uklidnila a nastala vhodná doba k investici, ale u nás ještě tato doba nenastala.

Investiční ředitel nemovitostního fondu Reico České spořitelny Martin Skalický si myslí, že je těžké odhadovat vývoj ve světě, ale u nás a v Evropě se situace stabilizovala. Nemovitosti jsou podle něj stále atraktivní možností, jak uložit prostředky, ale ne více než 15 – 30 % portfolia.

Petr Žabža z Patrie, ani Milan Vaníček z Atlantiku naproti tomu nejsou optimisté, zejména co se týče trhu s komerčními nemovitostmi.

Zdroj: Stavební fórum

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *