Neděle 26. května. Svátek má Filip.

Byty v Praze: Nabídka převyšuje poptávku

V Praze je momentálně 7 273 postavených, ale neprodaných nových bytů z 246 projektů. Počet volných bytů se zvýšil oproti letošnímu únoru o 250.

"V 55% projektů zbývá méně než 20 volných bytů a jen v 17% projektů je více než 50 volných bytů. To opticky vypadá příznivě, ale bohužel výstižnější interpretace těchto faktů zní: 51% všech aktuálně volných bytů je soustředěno v projektech, kde je těchto volných bytů více než 50. To už je o poznání horší zpráva. Zejména pro těch 41 projektů, kterých se to týká," uvádí tisková zpráva společnosti Trigema.

Společnost také uvedla, že do konce roku 2011 by mělo být ještě dokončeno cca 1 000 bytů, které jsou v současné době rozestavěné a zároveň volné.

"Aktuální data jasně ukazují, že aktivita developerů na straně nabídky není doprovázena zvýšenou poptávkou po nových bytech. Naopak. Nůžky mezi nabídkou a poptávkou se stále rozevírají. Zajímavým zjištěním je údaj o tom, že téměř polovina ležáků (1 275 bytů) je obsažena v nabídce pouhých 15 projektů. Tyto ležáky čeká nevyhnutelně další vlna slev," sdělil Marcel Soural generální ředitel a předseda představenstva Trigema.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Trigema

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *