Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Central Group: Byty v roce 2010 zdraží o pět procent

Developerská společnost Central Group předpovídá, že ceny bytů již v příštím roce v průměru povyrostou o 5 %, vyplývá z rozhovoru s Dušanem Kunovským, předsedou představenstva společnosti.

Ceny nových rezidenčních nemovitostí se za poslední rok snížily průměrně o 10 – 15% (nejvíce velké rodinné domy a velké byty). Ceny starších panelových bytů se průměrně snížily o 20% a jejich pokles i nadále pokračuje. Trh nového bydlení však podle developerské společnosti CENTRAL GROUP dosáhl svého dna a ceny již dále klesat nebudou.

„Jsem si jist, že ceny již dosáhly svého dna a dále klesat nebudou. Téměř se totiž zastavila nová výstavba. Ani
CENTRAL GROUP nezahajuje nové stavby a čeká na oživení trhu. Protože se téměř vůbec nezahajují nové stavby, poptávka brzy převýší nabídku. Letošní rok bude ještě ve znamení stagnace, ale příští rok dojde k výraznému oživení,“ říká Dušan Kunovský, šéf společnosti CENTRAL GROUP.


Zdroj: Nasepenize.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “Central Group: Byty v roce 2010 zdraží o pět procent”

 1. Realista napsal:

  Sen realitek a developerů
  To je zbožné přání developerů a realitek. Poptávka nemůže převýšit nabídku, jelikož je již částečně uspokojena-silné ročníky Husákových dětí již bydlí(a i kdyby chtěli větší byty, domky,nemají peníze).A ostatní? Nemají vůbec peníze. Budˇjsou nezaměstnaní a nebo svou mzdou-almužnou nedosáhnou na hypotéky… A vzhledem k tomu, že se budou snižovat platy ve veřejné sféře o 3 – 10 %, bude hůře… A také nelze opomenout stárnutí populace…

 2. Lékárník napsal:

  Mexická chřipka naplno udeřila
  Pane Kunovský, jděte si pro Paralen do lékárny. Vlastně člověk vašeho formátu musí mít něco lepšího, kupte si tedy to samé, ale 10x dražší, jako třeba Coldrex a užívejte to proti horečce.

  Tou začíná mexická chřipka. Mexická chřipka vás asi bohužel nezabije, nicméně až blouznění pomine, o to tvrdší bude návrat do reality.

  A vy ostatní, spočítejte si publikovaný zisk firmy central gauneři a podělte to počtem prodaných bytů, vyjde vám vám v milionech čistý zisk na jeden byt. Po zaplacení královského platu honoraci jako je šejdíř Kunovský. A že to je víc než 5% spravedlivého zisku? Inu, já bych také do novin vytruboval že ted už nemáme ani těch 5%, za ty peníze!! Stejně v těch novinách druhý den už ani bezdomovec nechce spát!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *