Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Central Group začal v Letňanech zlevňovat nově prodávané byty

Byt s terasou v lokalitě Nové Letňany lze získat už za jeden a půl milionu korun včetně DPH. Metr čtvereční bytu se tak u lídra trhu dostal pod hranici 40 tisíc korun.

"V současné době je dobré projekt takto podpořit, zvlášť v nové lokalitě,” uvedla Veronika Ježková z marketingu Central Group. Podle ní jde o zaváděcí ceny. "Jak dlouho bude nabídka platit, to v tuto chvíli nelze říct,” dodala.


Důvodem poklesu ceny bývá zpravidla potřeba developera získat na zálohách od zákazníků hotovost, pro dokončení rozestavěného projektu. Dramatický pokles, díky němuž mohou lidé ušetřit na metru čtverečním až desítky tisíc korun, může být začátkem rozsáhlejšího poklesu cen bytů. Před nedávnem snížení cen nových bytů oznámila konkurenční společnost Orco.

Další velcí developeři přesto tvrdí, že snižování cen zatím nechystají"Rozhodně u nových projektů zůstaneme ve stejné hladině. Reálná cena je za současných podmínek v průměru 55 tisíc korun za metr čtvereční,” řekl Karel Zeman, ředitel prodeje firmy Ekospol. Na druhou stranu ale přiznal, že na trhu pozorují výrazný úbytek zákazníků. "Poptávka šla dolů až o 30 procent,” uvedl Zeman.


Zdroj:
Realitní zpravodaj

Předchozí článek: «
Následující článek: »

3 komentářů k článku “Central Group začal v Letňanech zlevňovat nově prodávané byty”

 1. befina napsal:

  zaplatite
  Nevim, nekde psali, ze na Central Group je navrh na konkurs. Co se stane s vasim (budoucim) bytem, za ktery developerovi zaplatite a on potom zkrachuje?

  1. Upir napsal:

   RE: zaplatite
   Asi o něj dotyčnej přijde, stejně jako v případě H-systému. Bohužel to je přesně můj případ a zvažuju, že od smlouvy odstoupim i za cenu ztráty 10% z ceny bytu. To bych se na to vy….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *