Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Ceny domů ve Velké Británii nečekaně vzrostly

Průměrná cena domů ve Velké Británii vzrostla o 1,3 %. Přitom trh očekával spíše stagnaci na úrovni 0,3 %. Zveřejněná čísla naznačují možný obrat ve vývoji cen nemovitostí ve Spojeném království.

Čerstvě zveřejněné výsledky indexu cen domů společnosti Nationwide Building Society ukazují, že průměrné ceny domů v absolutním vyjádření vzrostly k 158,878 librám za metr čtvereční (260,00 $). Jedná se o třetí růst v řadě, což by mohlo indikovat stabilizaci britského sektoru bydlení a možná i začátek konce hospodářské recese. Nicméně ekonomika Velké Británie se v II. čtvrtletí 2009 stále ještě propadala, a to o 5,6 % v porovnání se stejným obdobím loňského roku.

"Jedním z faktorů, který pomohl stabilizovat trh, je nedostatek nových nemovitostí na světě. Ceny se zvyšují i díky růstu zájmu o nákup nových domů kvůli relativně nízkým cenám a snadnému přístupu ke kapitálu. Britské banky v červnu poskytly nejvíce hypoték za posledních 14 měsíců," uvedl Martin Gahbauer, hlavní ekonom Nationwide Building Society.

Zdroj: Investujeme.cz, X-Trade Brokers, Colosseum

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *