Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

Česká spořitelna i Hypoteční banka poskytly za minulý rok hypotéky za více než 40 mld. Kč

Hypoteční banka minulý rok poskytla hypoteční úvěry za 40,4 miliardy korun, které si půjčilo 23 412 klientů. Počet klientů České spořitelny byl ještě vyšší a přesáhl 29 tisíc. Klienti České spořitelny si sjednali hypotéky za 45,53 miliard korun, z čehož bylo použito 93 % na nákup nebo výstavbu nového bydlení.

Objem poskytnutých úvěrů Hypoteční banky vzrostl oproti roku 2006 o 53 %, počet pak úvěrů vzrostl o 25 %. "V prvním čtvrtletí loňského roku jsme zaznamenali meziroční nárůst nových klientů 21 % a ve druhém čtvrtletí téměř 54 %," komentuje vývoj trhu Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky. "Lidé si nejvíce brali hypotéky v období od dubna do konce června, což potvrzují i údaje za celý trh vydané Ministerstvem pro místní rozvoj."

Růst zájmu o hypotéky byl způsoben jednak zaváděním nových produktů a určitě také zjednodušením a zpřístupněním hypoték skutečně širokému okruhu klientů. Představitelé obou bank se shodují, že loňská dynamika růstu byla extrémní, zájem o nové hypotéky by však měl trvat i v příštích letech. V roce 2008 tak obě banky očekávají růst kolem 10 procent. Budou se muset popasovat rovněž s narůstající konkurencí, kterou by mohla představovat nová banka na našem trhu, mBank.

Zdroj:
Investujeme.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *