Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

České firmy usilují o německé uhelné doly

Investiční skupina Petra Kellnera (PPF) a Energetický a průmyslový holding (EPH) spojily své síly a mají zájem o výhru tendru o německé uhelné doly a elektrárny švédské společnosti Vattenfall.

Obě firmy se dohodly na založení nového podniku, ve kterém budou mít stejný podíl. Cílem je vyhrát již zmíněný tender. Dalším kdo se o tendr uchází je energetická společnost ČEZ, ale i ekologická organizace Greenpeace.

Spolupráce PPF a EPH má svoji historickou i obchodní logiku. Společně budeme schopni lépe financovat nejen případný nákup, ale i budoucí rozvoj stávajících aktiv společnosti Vattenfall v Německu,“ uvedla finanční ředitelka PPF Kateřina Jirásková.

Pokud v tendru uspějeme, jsme připraveni převzít mimořádnou odpovědnost za nalezení správného řešení, které bude nejspíše spočívat v kompromisu mezi zájmy dotčených regionů, odborů a průmyslu na jedné straně a částí politické reprezentace a příznivci ekologických iniciativ na straně druhé,“ dodal předseda představenstva EPH Daniel Křetínský.

Uhelné elektrárny v Německu měly až do červencového rozhodnutí vlády nejasnou budoucnost. Vláda totiž rozhodla o zrušení  plánu dodatečných poplatků z provozování uhelných elektráren. To firmu Vattenfall povzbudilo k uskutečnění tendru. Vattenfall chce nalézt kupce do konce tohoto roku a prodej dokončit příští rok.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *