Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Členové asociace USF zprostředkovali hypoteční úvěry v hodnotě 1,87 mld Kč

Finanční poradci sdružení v unii USF v letošním prvním pololetí zprostředkovali hypoteční úvěry v celkovém objemu 1,87 miliard Kč. Hypotéky byly jednou z oblastí, kde se členům nejvíce dařilo.

Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF) sdružující společnosti jako AWD, Broker Consulting, Allfin Pro a další v letošním první čtvrtletí sjednala finanční produkty v objemu převyšujícím 3,1 miliardy Kč, z čehož 1,87 miliardy Kč připadá na objem hypotečních úvěrů, oproti prvnímu kvartálu letošního roku to znamená zlepšení o 6,77 %, což je vzhledem k vývoji na trhu hypotečních úvěrů bezpochyby úspěch.

„Z dlouhodobého pohledu je velmi zajímavá především oblast hypotečních úvěrů. Zatímco v médiích stále častěji slýcháme o nadcházejícím „soumraku“ hypoték, naši členové dokázali tyto trendy překonat a obnovili právě v tomto, dle řady názorů již téměř krizovém, období významný růst. Zřejmě lze tento fakt připsat navýšení relativního podílu členů USF na celkově klesajícím objemu trhu. Vývoj u investičních produktů je pak radostnou zprávou pro každého, kdo si uvědomuje přednosti tohoto do budoucna stále více perspektivnějšího nástroje pro zhodnocení dlouhodobých finančních aktiv populace,“ říká Igor Bielik, předseda představenstva USF

Na trhu finančního poradenství kromě USF působí také asociace AFIZ (Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR).

Zdroj: USF,
Investujeme.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “Členové asociace USF zprostředkovali hypoteční úvěry v hodnotě 1,87 mld Kč”

 1. StoneWheel napsal:

  oprafka
  [smaz me] Členové nebo poradci zprostředkovali, asociace by zprostředkovaly.[/smaz me]

  1. Jiří Havelka napsal:

   RE: oprafka
   Děkujeme za upozornění, již je opraveno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *