Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

ČSOB Pojišťovna v loňském roce vyplatila klientům 4 miliardy Kč

ČSOB Pojišťovna v roce 2007 vyplatila svým klientům na pojistném plnění téměř 4 miliardy Kč, přičemž na životním pojištění to bylo 2,1 miliardy Kč a zbytek tvořili náhrady za pojistné údálosti v oblasti neživotního pojištění.

Významným způsobem v loňském roce stouply ČSOB Pojišťovně náklady s vyplácením pojistných plnění u končících životních pojištění a to o více než 16 procent.„Souvisí to s tím, že klienti uzavírají životní pojištění na stále vyšší částky,“ říká člen představenstva a ředitel divize životního pojištění ČSOB Pojišťovny Karel Svoboda a doplňuje: "Za jednu pojistnou událost ČSOB Pojišťovna loni vyplatila v průměru 25 600 korun, zatímco o rok dřív to bylo necelých 20 000 korun."

V neživotním pojištění se více než dvě třetiny výplat týkaly pojistných událostí souvisejících s motorovými vozidly. Jejich podíl na celkových pojistných plněních přitom v posledních letech zřetelně stoupá.

„Tento trend logicky souvisí s rychlým nárůstem počtu vozidel, která jsou u nás pojištěna,“ řekl Michal Kaněra, člen představenstva a ředitel divize neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Nejvíce v loňském roce vyplatila ČSOB Pojišťovna za škody z povinného ručení 645 milionů korun, což bylo 35 % ze všech vyplacených pojistných plnění, přitom tento podíl byl v roce 2004 pouze 26 procent. Dalších více než 625 milionů korun poukázala loni ČSOB Pojišťovna motoristům za škody z havarijního pojištění.

Z pojistných událostí, které vznikly loni v souvislosti s řáděním živlů, ČSOB Pojišťovna vyplatila nebo ještě vyplatí 86,7 milionu korun (z čehož až 71 milionů se týká škod z orkánu Kyrill), přesto že se jedná o velké sumy, celková částka pojistného plnění za živelní škody je zhruba poloviční oproti předchozímu roku.

Velice zajímavá data zveřejnila v posledních dnech také Česká pojišťovna, která v souvislosti s výplatou pojistných plnění v loňském roce odhalila pojistné podvody v objemu téměř čtvrt miliardy Kč.

Zdroj: Investujeme.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *