Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

ČSÚ: Nabídkové ceny bytů v Česku se příliš nemění

Podle aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) nabídkové ceny bytů v České republice ve druhém čtvrtletí téměř stagnovaly. Oproti předchozímu čtvrtletí klesly o 0,3 procenta nižší.

Opět se potvrdilo, že vývoj cen v Praze a mimopražských regionech často směřuje opačným směrem. Zatímco nabídkové ceny v Praze v druhém čtvrtletí vzrostly o 0,3 %, mimo metropoli klesly o 1,1 procenta.

Analytik realitní poradenské společnosti King Sturge Ondřej Novotný také po zbytek letošního roku žádné výrazné výkyvy cen na českém trhu s byty neočekává. "Ve druhé polovině roku 2010 se cenová hladina podle našeho názoru stabilizuje, případně může dojít k mírnému zvýšení," řekl ČTK. Podobně vidí vývoj cen i generální ředitel realitní sítě M&M reality holding Milan Zavadil. "V letošním roce již neočekáváme žádný výrazný pokles cen," uvedl manažer.

Za první pololetí se podle aktuálních údajů King Sturge ceny nových bytů v České republice ve srovnání s koncem roku 2009 mírně zvýšily – v průměru o 0,5 procenta. Ceny starších bytů však podle King Sturge i nadále klesaly. Během uplynulých šesti měsíců zlevnily v průměru o o 2,6 procenta.

V Praze ceny nového bydlení v letošním prvním pololetí proti konci roku 2009 v průměru klesly o procento, uvedla King Sturge. Staré byty v hlavním městě zlevnily průměrně o 1,7 procenta. Také v tomto případě jde o zmírnění loňských propadů.

Zdroj: FinančníNoviny.cz, ČTK, ČSÚ, King Sturge

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *