Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Čtenáři Hypoindex.cz: Vlastní nemovitost je dobrou formou spoření na stáří

Z ankety uspořádané na serveru Hypoindex.cz vyplývá, že hlasující čtenáři považují pořízení vlastního bydlení za dobrou formu spoření na stáří.

Na anketní otázku "Považujete nemovitost k vlastnímu bydlení za dobrou formu spoření na penzi?" odpovědělo 70 % hlasujících, že ano. Pouze 30 % nesouhlasí s názorem, že je nemovitost k vlastnímu bydlení dobrou formou spoření na důchod.

V anketě, které se dosud zúčastnilo 105 hlasujících, můžete svůj názor vyjádřit i vy.

__ANKETA373__

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “Čtenáři Hypoindex.cz: Vlastní nemovitost je dobrou formou spoření na stáří”

 1. egoist napsal:

  No s tím se dá samozřejmě souhlasit,
  otázkou je, pro kolik lidí je taková rada dobrá.

  1. Jiří Havelka napsal:

   RE: No s tím se dá samozřejmě souhlasit,
   Osobně se domnívám, že nelze paušalizovat. Nákup nemovitosti na úvěr jako forma úspor na stáří má svá rizika, která si mnoho lidí neuvědomuje a která jsem shrnul např. na
   http://www.ceskereformy.cz/nemovitost-misto-uspor-na-duchod/

   Na investici do nemovitosti je třeba pohlížet stejně jako na kteroukoli jinou investici. Stejně tak když uslyšíte radu „investujte do akcií“, tak s ní lze obecně souhlasit (samozřejmě za určitých předpokladů, např. dlouhý časový horizont a ochota investora přijmout jistou míru rizika), ale už neodpovídá na otázku „do kterých“. A i tak je to s nemovitostmi. Máte-li možnost dobré koupě, pak jistě. Ale kupovat jen proto, že „soused říkal, že je to dobré“ nebo že „na tom serveru psali, že se to vyplatí“, bych rozhodně nedoporučil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *