Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Cushman & Wakefield: Objem investic do českých komerčních nemovitostí výrazně poklesl

Podle údajů poradenské společnosti Cushman & Wakefield v letošním prvním čtvrtletí poklesl objem prostředků investovaných do komerčních nemovitostí o 75 %.

Objem investic do českých komerčních nemovitostí (kancelářských, skladových a výrobních prostor) klesl v letošním 1. čtvrtletí meziročně o 75 % na 100 milionů eur. Uvádí ve své zprávě poradenská společnost Cushman & Wakefield. 

Příčiny poklesu lze připsat, v globálním měřítku, na vrub potížím na světových trzích v oblasti realit a zvýšené opatrnosti jak samotných invetorů, tak především bank zajišťujícím financování jednotlivých developerských projektů. Navíc na českém trhu v současnosti v některých lokalitách dochází k převisu nabídky komerčních nemovitostí nad poptávkou, což má za důsledek také určité ochlazení tempa realizace nových projektů tohoto typu.  

Pokles zájmu o nové komerční objekty v České republice se také podepisuje na hospodářských výsledcích developerských společností, jejichž akcie na pražské burze již několik dní výrazně oslabují.

Zdroj: Atlantik FT, E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *