Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Cyril Svoboda oznámil své ministerské priority

Cyril Svoboda – nový šéf Ministerstva pro místní rozvoj ČR – prezentoval priority svého působení ve čele MMR.

Mezi čtyři nejdůležitější úkoly, které do seznamu priorit nový ministr zařadil, je na prvním místě efektivní získávání financí z evropských fondů a zajištění funkčnosti monitorovacího systému čerpání.


„Mým cílem je dosáhnout toho, aby Česká republika efektivně vyčerpala veškeré prostředky z evropských fondů, které máme k dispozici,"
uvedl Cyril Svoboda.

Další důležitou prioritou je bytová problematika s důrazem na energetické úspory. V této oblasti se chce Ministerstvo pro místní rozvoj zaměřit na regeneraci panelových sídlišť. A to zejména prostřednictvím programu PANEL, ve kterém je letos k dispozici 3,5 miliardy korun.

Jako třetí bod uvedl Cyril Svoboda svůj záměr soustřeďovat se na podporu zaměstnanosti v chudších regionech České republiky. Za tímto účelem ministerstvo disponuje zvlášť k tomu určenými programy rozvoje regionů.

Čtvrtou z hlavních priorit Ministerstva pro místní rozvoj je pokračování v přípravě zákona o veřejných zakázkách. „Chceme, aby existovala černá listina těch, kteří nekale soutěží o veřejné zakázky," dodal nový ministr Cyril Svoboda.

Zdroj:
Tisková zpráva Ministerstva pro místní rozvoj ČR

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *