Čtvrtek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Deloitte: Oblast výstavby zaznamenala opět nejvyšší marže

Společnost Deloitte a její skupina pro evropskou výstavbu a infrastrukturu zveřejnila svou zprávu o o evropském stavebnictví, v níž stovka největších evropských stavebních společností poskytuje ekonomický a oborový přehled evropského trhu.

Největší mezinárodní společnosti podle zprávy v porovnání s ostatními společnostmi v odvětví zaznamenaly vyšších zisků, nejvyšších čistých ziskových marží ale dosáhly středně velké společnosti s průměrnými výnosy 2 až 5 miliard eur.

Stovce největších společností kraluje Velká Británie, v první desítce má ale největší zastoupení Francie se čtyřmi společnostmi. Největšími společnostmi jsou VINCI, Bouygues, HOCHTIEF a Skanska. Průměrný čistý zisk v roce 2006 činil 5,1 % oproti 3,7 % v roce 2005. Oblast bytové výstavby dosáhla vyšších marží než trh jako celek.

V ČR celková stavební činnost v oboru bytové výstavby stoupla o více než 15 %, ceny novostaveb v Praze stouply o více než 10 %.

Největší společnosti často využívají možnost mezinárodní expanze na nové trhy, čemuž výrazně pomáhá rozšiřování Evropské unie o řadu zemí střední a východní Evropy.

Zdroj:
Investujeme.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *