Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Developeři budou nuceni některé byty zlevnit až o polovinu

Ceny novostaveb se začaly snižovat na přelomu loňského a letošního roku, přesto ještě nedosáhly v řadě případů svého dna. Podle Národohospodářského ústavu nás další výraznější zlevňování ještě čeká.

"Představy developerských firem o cenách bytů jsou v některých případech přehnané. Ze současných nabízených cen proto budou muset některé slevit až o polovinu," tvrdí Petr Zemčík z Centra pro ekonomický výzkum a postgraduální vzdělání Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd (CERGE-EI). „Odhaduji, že čtvrtina až třetina bytů ze zhruba 150 pražských developerských projektů nemusí být prodána,“ dodal. 

Růst nabídkových cen bytů se ve třetím čtvrtletí 2008 poprvé od roku 2005 téměř zastavil. Současný pokles poptávky podle Zemčíka způsobil minimálně v případě Prahy také konec masivního přílivu zahraničních investorů, se kterými přicházelo mnoho pracovníků. Splasknutí bubliny a ochlazení trhu by tak prý nastalo i bez finanční krize.

Zdroj: Stavební fórum

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Developeři budou nuceni některé byty zlevnit až o polovinu”

  1. marty napsal:

    konec zahr. investorů
    a konec masivního přílivu zahraničních investorů nemá náhodou co do činění s krizí ?? Proč zahr. investoři se nehrnou do ČR ? Čím to asi bude…??? 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *