Úterý 24. října. Svátek má Nina.

Developeři nyní dávají přednost menším bytům

Developerské společnosti podle deníku E15 reagují na pokles poptávky po bydlení rozšířením nabídky menších, a tím pádem levnějších bytů.

Developerské společnosti zareagovaly na klesající poptávku po novém bydlení změnou dispozic připravovaných, ale i dokončovaných bytů. V porovnání s minulými lety se v nabídce stále častěji objevují byty 1+kk a 2+kk. „Obecně teď převážnou většinu našich projektů tvoří garsonky a 2+kk, jen výjimečně větší byty,“ uvedl Evžen Korec, generální ředitel společnosti Ekospol.

Nadšení pro malé byty však nesdílí Jiří Pácal, ředitel realitní společnosti Central Europe Holding. „Osobně bych se tímto směrem u nově započaté výstavby nevydával. Projekty se budou dokončovat zhruba za dva roky, tedy v době odstranění regulace nájmů a navíc v době, kdy mladých potencionálních kupců bude ještě méně. Spíše než na malé a nepraktické byty s kuchyňskými kouty bych vsadil na pěkné 2+1 či 3+1,“ komentoval nový trend Jiří Pácal.

Zdroj:
E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Developeři nyní dávají přednost menším bytům”

  1. trbaiyg napsal:

    ntlMCNyjxoeBtoFbK
    tSQGYq uunmzhfcelof, [url=http://hlsqtphjurar.com/]hlsqtphjurar[/url], [link=http://hybbendegjtj.com/]hybbendegjtj[/link], http://avbkyeysocua.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *