Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Developeři začínají prodávat už i chystané projekty

Nedostatek financí vede některé, a nejen ty malé, developery k tomu, aby prodávaly své teprve chystané projekty. Píše o tom dnešní E15.

Jednou z větších firem je například Vinořská spol., kterou vlastní jeden z největších developerů, Sekyra Group. Podle Michala Pavliška ze společnosti Vinořská spol. je “důvodem nabídky je snaha získat finance na rozvíjení ostatních našich projektů.

Společnost momentálně hledá kupce na svůj rezidenční projekt Miškovice Centrum na severovýchodě Prahy. Možnost prodeje některých menších projektů připouští i samotná Sekyra Group.

Jelikož projektů, které se ještě ani nezačaly stavět, je na prodej více, převyšuje dnes nabídka poptávku také u dříve lukrativních pozemků. Jejich cena šla v poslední době dolů zhruba o 15 %.

V řadě případů jednáme o transakcích, kde jsme se dřív nedomluvili, protože cena byla neřešitelná a prodávající požadovali ihned zaplacení celé částky bez ohledu na změnu územního plánu či územní rozhodnutí,“ vysvětluje předseda představenstva společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Zdroj: E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *