Sobota 30. května. Svátek má Ferdinand.

Developerská společnost Codeco plánuje přeměnu Vysočan

Dříve průmyslovou oblast pražských Vysočan plánuje přebudovat developerská společnost Codeco v moderní čtvrť určenou pro obchod, bydlení a odpočinek. Součástí projektu je téměř 80 metrů vysoká stavba Kolben Tower.

V rámci projektu Nové Vysočany plánuje developerská společnost Codeco vybudovat kancelářský, obchodní a obytný komplex o rozloze přes 200 000 metrů čtverečních. Na kanceláře by mělo připadnout zhruba 117 000 čtverečních metrů, byty zaberou přibližně 88 000.

Na pozemcích bývalých průmyslových podniků by v první fázi by měla vyrůst administrativní budova Kolben Cube, která má mít 22 000 metrů čtverečních kancelářských a obchodních ploch.

V druhé fázi projetku se uvažuje o nové výškové budově Kolben Tower, jejíž stavba začne ihned po dokončení projektu Kolben Cube (po roce 2009). Společnost Codeco představila veřejnosti 6 návrhů architektonického zpracování plánované 79 metrové dominanty Vysočan, která by měla vzniknout mezi ulicí Kolbenova a parkem Rokytka. 

Sdružení Nové Vysočany, jehož je společnost Codeco členem, plánuje na pozemcích bývalých průmyslových objektů vybudovat čtvrť o rozloze 250 hektarů. Inspirací pro revitalizaci kdysi výlučně průmyslové oblasti, se staly nedávné proměny pražského Smíchova či Karlína. Projekt se začal realizovat v roce 2006.

Zdroj: Novinky.cz, Codeco

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *