Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Developeři museli přehodnotit své plány výstavby

Developerské společnosti musely vlivem ochlazení na realitním trhu přehodnotit své plány nové výstavby. V Praze letos vznikne o polovinu méně bytů, než bylo původně v plánu.

Z průzkumu developerské společnosti Ekospol vyplývá, že v Praze letoš začne výstavba zhruba sedmi tisíc bytů, i přesto že v původních plánech developerů bylo začít s výstavbou cca 13 000 nových bytových jednotek. Důvodem je menší poptávka po novém bydlení a s tím související neochota bank financovat nové rezidenční projekty.

"Nové projekty zahájíme buď v příštím roce, nebo možná už letos na podzim, závisí to ale na poptávce. Prodej bytů se zahajuje po obdržení stavebního povolení, tedy ještě před vlastní stavbou. A pokud prodáte jeden jediný byt, musíte investovat stovky milionů, protože ten projekt musíte dostavět. V situaci, kdy není jisté, zda k tomu prvnímu bytu seženeme kupce i pro zbývající stovky bytů v projektu, je zahájení takové stavby hazard," vysvětlil Dušan Kunovský, šéf developerské společnosti Central Group.
 
Zdroj: Tisková zpráva EkospolHospodářské noviny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *