Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Dotované byty se mohou prodražit

Pořídili jste si dotovaný družstevní byt? Pak vězte, že můžete v konečném součtu výrazně prodělat!

Na situaci ohledně dotovaných družstevních bytů upozornil časopis Ekonom. Lidé, kteří si koupili družstevní podíly s právem užívání bytu v domech s dotací, zaplatili sice méně, než jaká byla aktuální tržní cena srovnatelných bytů, ale v konečném zúčtování mohou zaplatit mnohem více.

Například lidé v dotovaném projektu v Praze – Libuši zaplatili pouze 24 tis. Kč/m2 oproti tehdy běžné ceně 28 tis. Kč/m2. Nyní ale zjištují, že jim nepatří pozemek pod nemovitostí v aktuální hodnotě přibližně 15 mil. Kč a že jsou vlastníky pouze 49 % "svých" bytů. Zbytek drží obec. Ke konečnému zúčtování dojde až 20 let po kolaudaci v roce 2025, kdy ale cena za odprodej obecní části bude záviset na rozhodnutí zastupitelstva obce.

"»Když moje tehdejší manželka družstevní podíl kupovala, byli jsme přesvědčeni,že už nic dalšího platit nebudeme, že je to i s pozemkem, se vším,» říká Milan Háva, jeden z obyvatel domu. »Nevím, kdo jim co tehdy sliboval, možná zástupci developerské firmy Wadia, obec to ale rozhodně nebyla,«  oponuje tajemník městské části  Hejzlar," uvádí se v článku v časopise Ekonom.

Za obdobných podmínek bylo realizováno 1016 projektů s 23 tisíci bytů.

Zdroj: Ekonom

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *