Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

ECM za loňský rok vykázala ztrátu 62,3 mil. eur

Developerská společnost ECM Real Estate Investments v loňském roce hospodařila se ztrátou 62,3 milionů eur. I přesto, že ztráta byla výrazně menší než v předchozím roce 2008, výsledky společnosti zaostaly za očekáváními.

Čisté výnosy z pronájmu a ostatní výnosy společnosti ECM Real Estate Investment se meziročně zvýšily o 5% na 13,8 mil. EUR. Hodnota aktiv firmy loni klesla o 49,6 % na 342,7 milionu eur. Ztráta z přecenění portfolia nemovitostí činila 39,8 mil. EUR (-11% r/r). 

"Téměř celá ztráta z přecenění portfolia se vztahuje ke 2. pololetí roku 2009 (-1,0 mil. EUR), což je rozdíl oproti jiným společnostem z realitního sektoru, u nichž se případné ztráty z přecenění vztahují spíše k 1. pol. r. 2009. Výše ztráty se zdá být neúměrně vysoká ke zprávám, že podle realitních konzultantů se ve 2. pol. r. 2009 vývoj na realitním trhu stabilizoval, což potvrdili výsledky jiných realitních firem," uvádí ve svém komentáři Patrick Vyroubal, analytik společnosti Atlantik FT.

K letošnímu 31. březnu tvořilo portfolio ECM 20 projektů s plochou 560 tisíc metrů čtverečních. Kromě České republiky firma působí také v Rusku a Číně.

Zdroj:
Atlantik FT

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *