Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Energeticky nejúspornější projekty míří do Prahy

Ekologické stavby splňující nejpřísnější energetické normy „míří“ do Prahy. Společnost Olympus v těchto dnech otevírá budovu Tebodin, developerská společnost JRD zahájila výstavbu tří nízkoenergetickýh bytových domů.

Nově otevíraná budova Tebodin by měla snížit emise CO2 o 918 tun ročně a ušetřit 490 tun hnědého uhlí spáleného v elektrárnách. "Nová budova má trojitá skla, lokální tepelné čerpadlo, fotovoltaické články na střeše i na jižní části budovy. Ty zajišťují nejen výrobu elektrické energie, ale i ohřev vody. Vše je doplněno silnou vrstvou izolační vlny o síle 260 milimetrů na střeše, respektive 150 milimetrů pod fasádou," komentuje novou budovu tisková zpráva Olympusu.

Společnost JRD zahájila již v březnu výstavbu nízkoenergetického domu v Dolních Měcholupech s osmi byty a nyní zahajuje dva projekty bytových domů po sedmi bytech tamtéž. Další projekt s osmi byty by měl být zahájen v červnu. Termíny dokončení jsou od září 2009 do srpna 2010. Projekt bude mít k dispozici jeden byt k vyzkoušení.

„Z vlastní zkušenosti vím, že výhody komfortu čerstvého vzduchu, rekuperace tepla, příjemného mikroklimatu a teplých konstrukcí v zimě je potřeba zažít na vlastní kůži. Jelikož jsou pocity z těchto předností nízkoenergetických bytů těžko přenositelné a sdělitelné, chceme v tomto bytě umožnit široké veřejnosti krátkodobým bydlením tento komfort zažít," uvedl Jan Řežáb z JRD.

Zdroj: Tisková zpráva Olympus, Reality.iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *