Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

EuronNet Media: Byty v prosinci zdražily o 6 %

Průměrná nabídková cena bytů v České republice v prosinci 2008 vzrostla na 2,23 milionu korun. Podle společnosti EuroNet Media, která výsledky průzkumu zveřejnila, ceny tímto nárůstem vyrovnaly předchozí pokles.

Z průzkumu společnosti EuroNet Media vyplývá, že ceny českých bytů v prosinci zastavily svůj pokles a vydaly se směrem vzhůru. Průměrná nabídková cena činila podle serveru realitymorava.cz 2,227 milionu korun, což je asi o 6 % více než o měsíc dříve (průzkum zahrnuje téměř 48 tisíc nemovitostí v celé České republice). Nejvíce podražily byty 3+1 a větší.

Ceny malých bytů však i nadále klesají. Průměrná cena bytu 1+1 podle společnosti EuroNet Media v prosinci poklesla o 12 000 Kč, přičemž nejlevnější byty jsou v okrese Česká lípa (necelých 700 tisíc korun). Republikový průměr činí 1,184 milionu korun. O více než 25 tisíc se také snížily ceny bytů 2+1. Celorepublikový průměr byl na konci prosince 1,6 milionu, nejlevněji se nabízely v Teplicích, nejdražší naopak v Praze 1, kde jejich průměrná cena dosahovala téměř 7 milionů korun.  

Podle odborníků v oblasti realit čeká další propad především byty v panelových domech. Jiří Fajkus z realitní skupiny Real Spektrum odhaduje, že letos poklesnou ceny panelových bytů o 15 až 20 procent, v krajních případech až o 30 %. Ceny ostatních typů bytů by měly podle oslovených odborníků spíše stagnovat nebo dokonce mírně růst. V souvislosti s poklesem cen nemovitostíklesne podle odborníků také počet čerstvě dostavěných novostaveb.

Zdroj: iHNed.cz, EuroNet Media

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *