Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Finanční úřady jsou na nápor plátců daně z nemovitosti připraveni

Blíží se 1. červen. Termín splatnosti daně z nemovitosti. Úřady jsou však na nápor připraveny, otevřeno budou mít každý den.

"Pro daňové poplatníky, kteří se rozhodnou uhradit daň z nemovitostí v hotovosti na pokladně finančního úřadu, budou pokladny všech jihočeských finančních úřadů otevřeny jak v poslední den lhůty, tj. 1. 6. 2009, tak každý den v posledním květnovém týdnu," prozradila mluvčí finančního ředitelství v Českých Budějovicích Jaroslava Musilová. Daň lze zaplatit samozřejmě i bezhotovostně. I pro tento druh platby je posledním dnem 1. červen. "Poplatník by měl vždy pamatovat na to, že převod může trvat až několik dnů, ale i pokud zaplatí přesně 1. června, žádné postihy ho od nás nečekají," doplnila Musilová.

Termín splatnosti daně se týká těch poplatníků, jejichž daňová povinnost na rok 2009 nepřesahuje 5 000 korun. Pokud přesahuje celková roční výše daně tuto částku, musí poplatníci uhradit ve shodném termínu splátku ve výši poloviny celkové roční daňové povinnosti a zbytek postačí uhradit ve splátce k 30. listopadu 2009.

Poplatníci, kteří mají celkovou roční daňovou povinností větší jak 5 000 korun a provozují zemědělskou výrobu a chov ryb, mohou daň uhradit ve dvou splátkách. První lhůta je stanovena k 31. srpnu 2009 a druhá k 30. listopadu 2009.

Zdroj: Podnikatel.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *