Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Financování bydlení nabírá na objemu navzdory poklesu úrů ze stavebního spoření

Objem poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření v prvních čtyřech měsících pokles o třetinu. S téměř 50% růstem ovšem celkový objem úvěrů na bydlení táhnou k růstu hypotéky.

Stavební spořitelny poskytly v prvních čtyřech měsících meziročně méně o 34 % úvěrů. Hypoteční banky naopak objem půjčených prostředků zvýšily o 47 %. Celkově banky poskytly na bydlení 46 mld. Kč.

"S ohledem na vývoj v uplynulých čtyřech měsících letošního roku odhadujeme, že se hypotečním bankám v letošním roce podaří překonat hranici 105 miliard**, čímž by se rok 2011 v objemu poskytnutých hypoték zařadil na 3. místo před velmi úspěšný rok 2006," uvádí Luboš Svačina z Golem Finance a dodává: "Naopak stavební spořitelny podle našeho názoru výsledky předchozích pěti let určitě nezopakují a celkový objem poskytnutých úvěrů bude atakovat nanejvýše metu 50 miliard korun."

Odhady ale může zamíchat ještě legislativa. "Jaký vliv na objem poskytnutých úvěrů by mělo případné snížení hranice odečitatelnosti úroků z hypoték, omezení účelovosti stavebního spoření a další vládou navrhovaná opatření nejsme v současné chvíli schopni odhadnout," doplňuje Luboš Svačina.

Zdroj:
Tisková zpráva Golem Finance

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *