Středa 03. června. Svátek má Tamara.

HYPO stavební spořitelna na prodej

Stavební spoření čeká změna. Jedna z šestice stavebních spořitelen změní majitele a nelze vyloučit, že zmizí z českého trhu. Zájemci o koupi HYPO stavební spořitelny jsou tři.

Prodej HYPO stavební spořitelny
HYPO stavební spořitelna je na prodej. Zájemci o ní jsou známi tři – Raiffeisen stavební spořitelna, Wüstenrot stavební spořitelna a GE Money. V případě, že by v tendru zvítězila jedna ze stavebních spořitelen, je pravděpodobné pohlcení HYPO stavební spořitelny. Na trhu by zbyla pětice subjektů nabízejících stavební spoření.

Prodej se blíží ke svému závěru a výsledek by měl být znám v nejbližších dnech. Podle Tomáše Vašáry by mohlo být o kupci rozhodnuto, pokud vše půjde dobře, do konce příštího týdne.

Dopad na klienty
Pro klienty se zpočátku tak či tak mnoho nezmění. Jejich smlouvy budou v každém případě nadále v platnosti včetně smluvených garancí – např. úrokové sazby či smluvních podmínek. Jediné, co se může změnit, je přístup ke klientovi pod novou hlavičkou.

Záměry s HYPO stavební spořitelnou zatím žádný ze zájemců neprozradil. Jsou vázáni mlčenlivostí a tak bližší informace poskytnou až po ukončení tendru – v případě, že uspějí.

Pokud dojde ke sloučení HYPO stavební spořitelny s jinou spořitelnou, bude pravděpodobně její aktuální nabídka postupně nahrazena nabídkou kupce, případně dojde k prolnutí produktů – produkty, které jsou úspěšné v HYPO stavební spořitelně převezme nástupnická organizace. Zvítězí-li GE Money, lze jen obtížně odhadnout, jak rychle a do jaké míry bude nabídku přetvářet.

Zdroj: Investujeme.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *