EUR 25.425

USD 23.314

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.425

USD 23.314

Text: Jiří Havelka

22. 03. 2008

0 komentářů

HYPO stavební spořitelna na prodej

 


 

Prodej HYPO stavební spořitelny
HYPO stavební spořitelna je na prodej. Zájemci o ní jsou známi tři – Raiffeisen stavební spořitelna, Wüstenrot stavební spořitelna a GE Money. V případě, že by v tendru zvítězila jedna ze stavebních spořitelen, je pravděpodobné pohlcení HYPO stavební spořitelny. Na trhu by zbyla pětice subjektů nabízejících stavební spoření.

Prodej se blíží ke svému závěru a výsledek by měl být znám v nejbližších dnech. Podle Tomáše Vašáry by mohlo být o kupci rozhodnuto, pokud vše půjde dobře, do konce příštího týdne.

Dopad na klienty
Pro klienty se zpočátku tak či tak mnoho nezmění. Jejich smlouvy budou v každém případě nadále v platnosti včetně smluvených garancí – např. úrokové sazby či smluvních podmínek. Jediné, co se může změnit, je přístup ke klientovi pod novou hlavičkou.

Záměry s HYPO stavební spořitelnou zatím žádný ze zájemců neprozradil. Jsou vázáni mlčenlivostí a tak bližší informace poskytnou až po ukončení tendru – v případě, že uspějí.

Pokud dojde ke sloučení HYPO stavební spořitelny s jinou spořitelnou, bude pravděpodobně její aktuální nabídka postupně nahrazena nabídkou kupce, případně dojde k prolnutí produktů – produkty, které jsou úspěšné v HYPO stavební spořitelně převezme nástupnická organizace. Zvítězí-li GE Money, lze jen obtížně odhadnout, jak rychle a do jaké míry bude nabídku přetvářet.

REKLAMA

Zdroj: Investujeme.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *