Úterý 24. října. Svátek má Nina.

Hypoteční banka je v některých krajích nadále úspěšná

Hypoteční banka dosahuje v některých krajích navzdory hospodářské recesi lepší výsledky, než je průměr a udržuje si pozici jedničky.

V Královéhradeckém kraji poskytla Hypoteční banka úvěry ve výši 432 milionů korun. To sice znamená pokles o 14 %, průměrný pokles v regionu však dosáhl 31 %. Hypoteční banka se tak s podílem 45 % stala jedničkou trhu v tomto regionu.

Podobná situace panuje v Moravskoslezském kraji, kde oproti celkovému poklesu objemu hypoték o 37 % zaznamenala Hypoteční banka pokles o 8 % na 367 milionů korun. I zde zůstává Hypoteční banka lídrem trhu.

V Olomouckém kraji je poptávky po hypotékách poměrně konstantní. Při poklesu objemu hypotečních úvěrů o 31 % byl v Olomouckém kraji pokles pouze 19%. Hypoteční banka včetně svých partnerů jako lídr trhu poskytla v tomto kraji hypotéky v objemu 272 milionů korun.

V Plzeňském kraji objem hypoték poskytnutých občanům v prvním čtvrtletí klesl až o 41 %. Hypoteční banka zaznamenala pokles 19 % a stala se jedničkou trhu, kdy za stejné období poskytla hypotéky v objemu 313 milionů korun.

Zdroj: Tiskové zprávy Hypoteční banky  

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *