Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Hypoteční banka očekává v Brně nárůst cen nemovitostí

V Brně a okolí zaznamenává Hypoteční banka stále rostoucí zájem o vlastní bydlení. Zvýšená poptávka pravděpodobně bude mít za důsledek mimo jiné zvyšování cen nemovitostí.

Brno a okolí láká stále nové investory, čímž se výrazně zvyšuje nabídka pracovního uplatnění. Tito zaměstnanci v první fázi řeší své bydlení podnájmem a následně potom pořízením vlastní nemovitosti, velmi často s využitím hypotečního úvěru.

Typickým klientem Hypoteční banky v Brně a okolí je bezdětný ženatý muž ve věku 30 až 34 let se středoškolským vzděláním a čistým měsíčním příjmem v rozmezí 20 000 až 25 000 Kč. Průměrná výše hypotéky v tomto regionu činila 1,641 mil. Kč a průměrná splatnost úvěru byla 24,5 let, přičemž nejčastějším účelem hypotéky byla koupě bytu.

„Nabízené nové i starší byty byly v relativně krátké době prodány. Z důvodu neustálé poptávky také došlo k výraznému zvýšení cen developerských projektů v některých lokalitách, tyto ceny však kupující akceptovali,“ komentuje vývoj ve druhém pololetí roku 2007 Petr Němeček, ředitel oceňování nemovitostí Hypoteční banky.

Nárůst cen v Brně a okolí se předpokládá i v roce 2008.

Zdroj: Tisková zpráva Hypoteční banky

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Hypoteční banka očekává v Brně nárůst cen nemovitostí”

  1. fantom napsal:

    zahraniční
    akceptovali to zejména zahraniční „investoři“ (až 55000Kč/m2) a teď pronajímají – určitě dobrá investice, ale dost tlačí ceny nahoru 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *