Úterý 14. července. Svátek má Karolína.

Hypoteční banka představila nový typ úvěru: investiční hypotéku

15.05.2008

Hypoteční banka představila novinky ve své produktové nabídce. Nejvýraznější inovací je hypotéka kombinovaná s investicemi do podílových fondů Conseq.

Hypoteční banka uvádí na trh tři jarní novinky. První z nich je absulutní novinka na českém hypotečním trhu. Jedná se o hypoteční úvěr kombinovaný s investicemi do podílových fondů.

„Investiční hypotéka umožňuje zájemcům o nové bydlení využít pro splacení investici do podílových fondů,“ vysvětluje konstrukci nové hypotéky Radomíra Papoušková, ředitelka řízení produktů Hypoteční banky. „Klient splácí pouze úrok, další peníze investuje do podílových fondů. Ze svého investičního portfolia, které je ve prospěch banky zastaveno, pak na závěr lhůty splatnosti uhradí samotnou jistinu hypotečního úvěru. Cílem je, aby výnos z investice vytvořil vysokou finanční rezervu, jejíž část klientovi po splacení úvěru zůstane, případně mu umožní splatit úvěr za kratší než plánovanou dobu.“

O tomto inovativním produktu, který připravila Hypoteční banka ve spolupráci s investiční společností Conseq Investment Management, jsme informovali, ještě před jeho představením, v článku Investiční hypotéka. Komu se vyplatí?


Další novinka – hypotéka v kombinaci s investičním životním pojištěním funguje na podobném principu. Klient  měsíčně splácí pouze úroky z hypotečního úvěru a jistinu splatí až z výnosu investičního životního pojištění. Poslední novinkou je zjednodušení čerpání úvěru pro klienty financující výstavbu či rekonstrukci, kdy od března od určité zástavní hodnoty nemovitosti nebude muset předkládat faktury za nákup stavebních prací a materiálu.

Zdroj: Tisková zpráva Hypoteční banky

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Hypoteční banka představila nový typ úvěru: investiční hypotéku”

  1. Poradce napsal:

    Bomba
    Konečně kombík, který stojí za to a za který se poradce nemusí stydět a přitom si dobře vydělat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *