EUR 24.730

USD 22.807

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.730

USD 22.807

Text: Jiří Havelka

15. 05. 2008

1 komentář

Hypoteční banka představila nový typ úvěru: investiční hypotéku

 


 

Hypoteční banka uvádí na trh tři jarní novinky. První z nich je absulutní novinka na českém hypotečním trhu. Jedná se o hypoteční úvěr kombinovaný s investicemi do podílových fondů.

„Investiční hypotéka umožňuje zájemcům o nové bydlení využít pro splacení investici do podílových fondů,“ vysvětluje konstrukci nové hypotéky Radomíra Papoušková, ředitelka řízení produktů Hypoteční banky. „Klient splácí pouze úrok, další peníze investuje do podílových fondů. Ze svého investičního portfolia, které je ve prospěch banky zastaveno, pak na závěr lhůty splatnosti uhradí samotnou jistinu hypotečního úvěru. Cílem je, aby výnos z investice vytvořil vysokou finanční rezervu, jejíž část klientovi po splacení úvěru zůstane, případně mu umožní splatit úvěr za kratší než plánovanou dobu.“

O tomto inovativním produktu, který připravila Hypoteční banka ve spolupráci s investiční společností Conseq Investment Management, jsme informovali, ještě před jeho představením, v článku Investiční hypotéka. Komu se vyplatí?


Další novinka – hypotéka v kombinaci s investičním životním pojištěním funguje na podobném principu. Klient  měsíčně splácí pouze úroky z hypotečního úvěru a jistinu splatí až z výnosu investičního životního pojištění. Poslední novinkou je zjednodušení čerpání úvěru pro klienty financující výstavbu či rekonstrukci, kdy od března od určité zástavní hodnoty nemovitosti nebude muset předkládat faktury za nákup stavebních prací a materiálu.

Zdroj: Tisková zpráva Hypoteční banky

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Poradce

    15 května, 2008

    Konečně kombík, který stojí za to a za který se poradce nemusí stydět a přitom si dobře vydělat!

    Odpovědět