Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

iDnes: Horské byty v Krkonoších už nelákají. Jsou dražší než v Alpách

Společnosti prodávající apartmány v Krkonoších v některých případech požadují za metr čtvereční podlahové plochy bytu až 100 000 Kč. Počet lidí ochotných koupit si svůj byt na horách zpozvolna klesá.

"Někteří developeři v Krkonoších přecenili své síly. V minulých letech postavili příliš apartmánových komplexů a někteří mají problémy najít kupce. Podle oslovených prodejců i místních obyvatel je to tím, že je apartmánů moc, jsou drahé a chybí jim zázemí příjemných obchodů, parků a doprovodných služeb," říká na úvod svého článku Iva Špačková z iDnes.cz.

Podle některých statistik ceny krkonošských bytů překonávají ceny srovnatelně velkých obydlí v Praze či rakouských Alpách. Zatímco starší 68metrový pražský byt jde podle údajů Institutu regionálních informací koupit v průměru za více než 3,3 milionu korun, v Alpách je možné podobný byt pořídit za 2,5 milionu korun.

"Čtyřicetimetrový zrekonstruovaný byt, který leží přímo u Zell am See, jde pořídit do dvou milionů," uvádí konkrétní příklad Antonín Šmejkal z Mexx Reality.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *