Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

iDNES: Nečas zvažuje daňové úlevy na bydlení pro všechny

Podle premiéra Petra Nečase by měli mít v budoucnu nárok na daňový odpočet všichni, kdo bydlí ve vlastním nebo pronajatém bytě a platí daně. Premiér to uvedl pro dnešní Mladou frontu Dnes v reakci na dříve citovaný návrh Miroslava Kalouska, který chce doporučit vládě úplné zrušení daňového zvýhodnění hypoték a úvěrů ze stavebního spoření.

"Univerzální odpočitatelná částka na bydlení by nezvýhodňovala jen jeden typ bydlení, tedy vlastní, ale týkala by se i nájemného," řekl Nečas MfD. Doposud plátci hypoték na konci roku přikládají k daňovém přiznání potvrzení od banky o výši zaplacených úroků a o ně si sníží základ daně z příjmu. Nově by například nájemce bytu, tedy nejen ten, kdo platí hypotéku, předložil dokad o úhradě příspěvku do bytového fondu nebo fondu renovací a proti němu získal odečet daně.

Výše odpočtu bude teprve předmětem diskuzí, ale je velmi pravděpodobné, že bude nižší, než stávající daňové zvýhodnění. Lidé si v současnosti mohou po splnění podmínek odečíst od základu daně zaplacené úroky až do výše 300 000 Kč.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *