Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

iHNed.cz: Koupit byt na investici se už většinou nevyplatí

Časy, kdy ceny drtivé většiny nemovitostí raketově rostly, jsou pryč. Nyní již neplatí, že koupě jakékoli nemovitosti znamená jistotu zisku. Potřeba je pečlivě vybírat.

"Ceny panelových domů už klesly. Některé o 15 procent. Dobře se zhodnotí zasíťované pozemky. Rizikovou investicí jsou luxusní byty v centru Prahy," tvrdí autor článku publikovaném na serveru iHNED.cz.

Mezi zajímavé investice řadí odborníci především stavební pozemky. "U zasíťovaných pozemků určených pro stavbu rodinných domů je zhodnocení zaručeno. Nebyly dotčeny změnami sazby DPH, a proto neexistoval nadměrný zájem v roce 2007," říká Omar Koleilat z realitní společnosti Crestyl. Zájem podle něj stále roste a nabídka je omezená. "Pozemky se zhodnocují téměř všude, výjimkou je Českobudějovicko, kde registrujeme pokles až o sedm procent," uvádí Petr Illetško z AAAbyty.

Naopak mezi nezajímavé nemovitosti patří podle odborníků byty v panelových domech na sídlištích se špatnou dostupností. V Praze jsou to například Petrovice, okrajové části Prahy 5 a 4, především Jižní Město nebo Modřany. Rizikovou investicí mohou být údajně i některé luxusní byty v centru Prahy.

Zajímavou investiční příležitost stále ještě představují byty Severních Čechách, především potom na teplicku.

Zdroj: iHNED.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *