Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

iHNed.cz: Prodeje bytů klesly v lednu o 30 – 50 %

Realitní kanceláře přiznávají pokles realizovaných transakcí. Důvod je podle nich jednoznačný. Klienti očekávají, že ceny realit půjdou ještě dolů.

"Příčinou není nedostatek peněz, ale negativní nálada na trhu. Lidé jsou denně masírováni zprávami o poklesu cen a proto vyčkávají. Kupují jen ti, kdo bydlení nutně potřebují. Lidé, kteří bydlí a uvažují o přestěhování do modernějšího bytu, své záměry odkládají," uvedl Jakub Sedmihradský, viceprezident realitní společnosti Lexxus.

Mezi regiony, co do velikosti propadu obchodní aktivity, vede podle realitních makléřů Praha. Prodávající se snaží zájem kupců podpořit nejrůznějšími způsoby. Některé developerské společnosti začaly dokonce k novým, dražším bytům a domům přidávat jako dárek osobní automobily.  

"V Praze se představy kupujících a prodávajících míjejí nejvíce. Zatímco kupující vyčkávají na zlevnění, prodávající donedávna o slevách nechtěli slyšet," komentoval stávající situaci René Doležal, manažer pražské pobočky realitní kanceláře Sting.

Zdroj: Investujeme.cz, Hospodářské noviny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *