Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Investiční aktivita v oblasti nové výstavby výrazně klesá

Podle výzkumu poradenské společnosti King Sturge, zabývající se českým realitním trhem, poklesly v letošním prvním pololetí investice na tomto trhu o 56 %.

Mezinárodní poradenská společnost King Sturge ve svém výzkumu uvádí, že zatímco v prvním pololetí loňského roku byly realizovány obchodní, respektive investiční transakce v celkovém objemu 774 mil. eur (zhruba 19,3 mld. Kč), v prvních šesti měsících letošního roku bylo uzavřeno jen pět obchodů v celkové hodnotě 340 mil eur (8,5 mld. Kč), což v procentním vyjádření znamená pokles o 56 %.
 
Mezi hlavní příčiny řadí poradenská společnost především větší obezřetnost bankovních domů při poskytování finančních prostředků na nové developerské projekty, pokles cen nemovitostí v západní Evropě a zároveň relativně vyšší výnosy z nemovitostí v Evropě východní.

Analytici King Sturge předpokládají oživení investičního trhu v České republice v druhé polovině roku 2008. Nicméně k aktuálnímu vývoji dodávají: „Už nyní je však jisté, že loňskému rekordnímu objemu realitních transakcí v celkové výši 2,69 miliardy eur se letos ani vzdáleně nepřiblížíme.“


Zdroj: King Sturge

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *