Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Jak je na tom stavebnictví v Pobaltí?

výsledky studie na toto téma budoucnosti stavebnictví v pobaltských republikách prezentovali autoři projektu CEEC Research a auditorské společnosti KPMG, která byla hlavním partnerem výzkumu.

Letos již třetím rokem projekt CEEC ve spolupráci s generálním partnerem – společností KPMG Česká republika – analyzuje v sérii kvalitativních výzkumů situaci ve stavebnictví v zemích střední a východní Evropy.

„Hlavním cílem všech zpracovaných studií je poskytovat přehledné a především plně srovnatelné analýzy zkoumaných oblastí stavebnictví všech CEE zemí. Tyto analýzy pomáhají firmám v jejich růstu a získávání nových zakázek a také jim umožňují lépe přizpůsobit své strategie podle aktuální situace na daném trhu,“ říká Jiří Vacek, autor a vedoucí projektu.

Mezi důležité poznatky z kvalitativních studií litevského, lotyšského a estonského stavebnictví 2008 například vyplývá, že většina stavebních firem v regionu očekává růst svého podnikání pro období 2008-2010. Jako hlavní limitující faktory pro své podnikání uvádějí společnosti v Litvě a Estonsku nedostatek kvalifikované pracovní síly a vysoká náklady na pracovní silu. V Lotyšsku je nejčastěji zmiňována silná konkurence na trhu.

Více v tiskové zprávě společnosti CEE Construction

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *