Středa 03. června. Svátek má Tamara.

Jan Jeníček novým generálním ředitelem Raiffeisen stavební spořitelny

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Raiffeisen stavební spořitelny (RSTS) se stal Jan Jeníček, dosavadní místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele RSTS.

Ve funkci vystřídal Kurta Matouschka, který odstoupil ze zdravotních důvodů. Hlavními úkoly šéfa RSTS bude v roce 2008 rozšíření obchodní sítě a s tím související růst počtu nových smluv o stavebním spoření, podpora obchodních zástupců při práce s klientským kmenem a posílení podílu společnosti na českém finančním trhu.

"Loňský rok přinesl mnoho změn a zároveň prověřil, jak jsme schopni na tyto změny reagovat. V roce 2007 jsme dosáhli výrazného nárůstu v počtu nových smluv i v objemu navýšení cílových částek," uvedl Jan Jeníček při zhodnocení uplynulého roku a dodal: "Podařilo se nám také zvýšit produktivitu společnosti výrazným růstem úrokových výnosů. Naše obchodní síť dokázala zprostředkovat prodej plánovaného objemu úvěrů a tento výsledek je ještě příznivější, pokud se na růst úvěrů podíváme v kontextu s klasifikací řádně neplatících klientů, neboť se můžeme právem pochlubit nejlepším výsledkem v této oblasti na trhu stavebního spoření."


Jan Jeníček působí v RSTS od roku 2001. V pozici místopředsedy představenstva a náměstka generálního ředitele byl odpovědný za finanční úsek, zejména za řízení účetnictví a controllingu, treasury, lidských zdrojů a všeobecnou správu.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze v oboru ekonomika průmyslu. Je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho zájmy patří sport, především házená. Svou pracovní kariéru zahájil v První americko-české pojišťovně, ve které působil od jejího vzniku na pozici finančního ředitele.

Zdroj:
Investujeme.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *