Pátek 05. června. Svátek má Dobroslav.

Jiří Čunek se vrací do pozice ministra pro místní rozvoj

Ministerstvo pro místní rozvoj má po pěti měsících opět svého ministra. Spousta projektů byla v době bezvládí odložena, nyní čeká ministra spousta práce.

Ministerstvo pro místní rozvoj má především na starosti čerpání a přerozdělování prostředků z evropských fondů. Část je také určena na rozvoj bydlení a infrastruktury, to znamená oblastí, které mají výrazný vliv na rozvoj stavebnictví v regionech. Nové jmenování ministra financí ocenili především zástupci institucí, které s ministerstvem pravidelně komunikují.
 
"Samozřejmě, že když pana ministra zastupuje náměstek, tak některé věci nemůže rozhodnout, nemůže je vzít do vlády, takže zůstaly nerozhodnuty," říká séf Svazu podnikatelů ve stavebnictví Miloslav Mašek.

Aktuálně například Ministerstvo pro místní rozvoj pracuje na přípravě novelizace zákonů, které budou transponovat nové dohledové směrnice Evropského Parlamentu a Rady, týkající se zjednodušení procesu zadávání veřejných zakázek, zvýšení dohledu a transparentnosti veřejných zakázek. 

"Úřad stojí před velkými úkoly, které je potřeba zaštítit silnou autoritou včetně ministra a vicepremiéra," konstatoval Daniel Toušek náměstek ministra pro místní rozvoj, který však k 15. dubnu na svou funkci rezignoval.

Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj, iDnes, E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *