EUR 25.235

USD 23.713

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.235

USD 23.713

Text: Jiří Havelka

23. 03. 2008

0 komentářů

Komerční banka pomáhá obětem orkánu Emma

 


 

Občanům nabízí KB spotřebitelský úvěr na řešení nepříznivé situace s úročením 7,9 % s nulovými poplatky za pořízení a vedení úvěru.

Podnikatelé mohou požádat o Profi úvěr s úrokem 7,9 %, nulovými poplatky za pořízení a vedení do maximální výše 8 milionů korun. Ti, kteří mají účet minimálně půl roku, mohou dostat Profi úvěr ve výši půl milionu, (pro ty, kteří mají účet rok, je k dispozici jeden milion) bez dokladování příjmů.

Ti, kteří se dostali kvůli Emmě do problémů se splácením úvěru, budou mít možnost si dohodnout změnu splátkového kalendáře a ti, kteří mají peníze na termínovaném účtu, mohou realizovat výběr bez poplatku.

Pojišťovny v posledních dnech upravují své odhady škod, které orkán Emma napáchal. Allianz pojišťovna zvýšila svůj odhad na základě hlášení likvidátorů a mobilních operátorů na 150 milionů korun, přičemž počet událostí se odhaduje na 3000 případů.

Co do počtu, většina škod se týká soukromého majetku, ale v objemu připadá větší část na podnikatelské a průmyslové škody. Škody způsobené Emmou jsou podle pojišťovny Allianz likvidovány přednostně a škody nepřesahující 30 tisíc korun likviduje pojišťovna ve zkráceném režimu. Největší škody byly napáchány v Praze, středních a východních Čechách.

REKLAMA

Klientům České pojišťovny se dodnes ozvalo již více než 9000 klientů, zejména z Jihomoravského, středočeského a jihočeského kraje a stále přibývají nové. Podle odhadů ČP se škody vyšplhají na několik set milionů korun. Oproti orkánu Kirill došlo ke větším škodám na automobilech a rovněž jsou u Emmy mnohem větší lokální rozdíly. České pojišťovna se kvůli likvidování škod rozhodla také posunout oficiální uvedení Hypotéky ČP.

Kooperativa do současné doby hlásí bezmála 4 tisíce pojistných událostí, zejména v regionech jižní Moravy, východních a středních Čech.

Pojišťovny doporučují svým klientům, aby škody sami zdokumentovali, čímž se samotné nahrazování škod zrychlí.

Zdroj: Investujeme.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *