Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Komerční banka přestává poskytovat hypotéky bez doložení příjmu

Komerční banka s platností k dnešnímu dni pozastavila poskytování tzv. hypoték bez prokazování příjmu. Opatrněji také přistupuje k hypotékám na 100 % hodnoty nemovitosti.

Komerční banka z důvodu zvýšeného rizika na realitních trzích přistoupila s platností od 19. 1. 2009 k pozastavení poskytování hypoték bez prokazování příjmu. Komerční banka byla také jednou z bank, u níž si mohli klienti zažádat o hypotéku na více než 100 % ceny nemovitosti. Nicméně vzhledem k vývoji na trhu Komerční banka tento typ úvěru ze své nabídky rovněž vyřadila. Klienti nyní mohou získat úvěr maximálně do 100 % LTV. 

"Podmínky pro poskytování hypoték jsme nezpřísnili. Klienti mohou u Komerční banky – jako jediné na trhu – stále získat hypotéku na financování až 100 % hodnoty nemovitosti. Nicméně, bereme v úvahu zvýšenou míru rizika na realitním trhu. V situaci, kdy cena nemovitostí stagnuje, nevidíme jako smysluplný a pro klienta zcela bezpečný produkt na financování více než 100 % hodnoty nemovitosti. Pokud chce klient investovat, je pro něj vždy komfortnější, má-li vedle úvěru k dispozici i své vlastní zdroje,"  říká Monika Klucová, tisková mluvčí Komerční banky. 

Zdroj: Komerční banka  

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *