Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Komerční banka výrazně zvýšila úrokové sazby hypoték

Finanční krize snižující dostupnost hypoték v mnoha zemích vyspělého světa začíná ovlivňovat dění také na českém hypotečním trhu. Vzhledem k růstu cen peněz na mezibankovním trhu Komerční banka včera přistoupila k výraznému zdražení hypoték.

"Minimální sazby pro hypotéky do 85 procent hodnoty zastavované nemovitosti banka zvýšila o 0,6 procentního bodu na 5,59 procenta. Ještě víc, dokonce o celé jedno procento, šly nahoru úroky na stoprocentní hypotéky. Minimální sazby teď začínají na 6,49 procenta," píší denšní Hospodářské noviny. 

Krok Komerční banky, která je třetím největším poskytovatelem hypoték na českém trhu, je podle všeho předzvěstí výrazného zdražení hypoték v České republice. "Je to jasný signál, že úvěry v Česku budou dražší. My se o zdražení rozhodujeme," řekl HN Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Rozhodnutí Komerční banky je podle odborníků logickým krokem, který odráží zdražení peněz, ze kterých banky financují půjčky. Průměrná úroková sazba v září poskytnutých hypoték dosáhla podle statistik FINCENTRUM HYPOINDEXu 5,73 %.

Zdroj: iHNed.cz, Hospodářské noviny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *